TikToktan para kazanma devri resmen başladı « ishaberi.com

SON DAKİKA

T.C. Adalet Bakanlığı 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Genel, Gündem, Güvenlik Alımları, İşkur İlanları, Memur Alımları

TikToktan para kazanma devri resmen başladı

Bu haber 14 Mart 2021 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sosyal medya devlerinden TİKTOK artık emeğin hakkını vermeye başlıyor . Kullanıcılarına sürekli yeni fırsatlar sunan TİKTOK artık video izlenmelerine de para verecek yani TİKTOKTAN PARA KAZANMA resmen başlıyor .

Tabii bu insanların Tiktok’tan güzel paralar kazanmadığı anlamına gelmiyor. Biz de bu yazıda Tiktok’tan para kazanma yollarını ve en çok kazanan Tiktok fenomenlerini ele alıyoruz.

100.000 takipçili bir Tiktokçu aylık 250 ila 1250 dolar arasında para kazanabiliyor. 1 milyondan fazla takipçisi olan biri içinse meblağ yaklaşık 1500-6000 dolar arasında.

Buna karşın bu rakamlara dikkat etmek lazım. Çünkü kazancı etkileyen pek çok faktör var. Yani 550.000 takipçili biri aylık 1 milyon dolar dahi kazanabilmekte.

Ürün satışı, marka anlaşmaları, sponsorlu içerik, satış ortaklığı gibi pek çok faktör bulunuyor. Dolayısıyla “Tiktok’tan ne kadar para kazanabilirim?” sorusuna verebileceğimiz net bir cevap yok.

Bir gerçek var: O da Tiktok kullanıcılarının çok büyük bir kısmının bu işten para kazanamadığı…

Çünkü Tiktokçuların çoğu içeriklerini paraya tahvil etmiyor. Pek çok kullanıcı Tiktok’u sadece eğlence amacıyla kullanıyor. Para kazananlar ise takipçi kitlesini bir şekilde ürün ya da hizmet satın almaya teşvik edenler…

Youtube’da videolardaki reklamlardan para kazanabiliyor kanal sahipleri. Tiktok’ta ise reklamlar video aralarında gösteriliyor. Dolayısıyla kullanıcının videosunda reklam görünmüyor, aralarda görünüyor.

Tiktok’un reklam geliri paylaşma programı bulunmuyor yani. Tiktok’un Creator Program adına bir servisi var. Popüler kullanıcılar ve markaların işbirliği yapmasını sağlıyor bu hizmet.

Çünkü Tiktok biliyor ki bu fenomenler platforma daha çok kullanıcı getirme gücüne sahip.

Örneğin 100.000 takipçiye ulaşan biri Tiktok creator programa davet ediliyor. Tabii ki bu takipçilerin organik olması şart. Tiktok her şeyi sizden daha iyi takip ediyor… Fake takipçi ile hiçbir yere varamazsınız.

Tiktokçular Nasıl Para Kazanıyor?

Tiktok kullanıcılara reklam geliri vermediği için o zaman soru şu olmalı: Tiktokçular nasıl para kazanıyor?

Tiktokçular parayı genelde markalarla yaptıkları anlaşmalardan kazanıyor.

Marka anlaşmaları, canlı yayın, ürün ve hizmet satışı, satış ortaklığı gibi konulardan para kazanabiliyor .

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
ishaberi.com

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN