DOLAR 28,8851 0.11%
EURO 31,6314 0.33%
ALTIN 1.857,330,69
BITCOIN 1079950-1,23%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Adıyaman Üniversitesi 38 Kamu Personel Alımı Yapacak

Adıyaman Üniversitesi 38 Kamu Personel Alımı Yapacak

ABONE OL
30 Mart 2022 13:41
Adıyaman Üniversitesi 38 Kamu Personel Alımı Yapacak
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Üniversitesi 38 Kamu Personel Alımı Yapacak

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü En az 50 KPSS Puanı ile personel alımı yapacağını duyurdu başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde .

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden:
4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Adıyaman Üniversitesi’nin Adıyaman ili ve ilçelerindeki birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 38 (Otuz Sekiz) adet sözleşmeli personel alınacaktır.Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ŞAHSEN yapılmalıdır.

adiyaman universitesi

GENEL AÇIKLAMA VE ŞARTLAR:

1-   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2-   657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
3-   657 sayılı Kanunu’nun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.
4-   Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.
5-   Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
6-   2020 yılı KPSS (B) grubu (KPSS (P3), KPSS (P93), KPSS (P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak. Kişinin başvurduğu pozisyon için aranan mezuniyet düzeyine göre KPSS puan türüne sahip olması gerekmektedir.
7-   Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
8-   Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.
9-   Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının  sonradan  anlaşılması,  işe  alınma  açısından  gerekli  olan  niteliklerden  herhangi  birini  sonradan  kaybetmesi…”  hallerinde  hizmet  sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
10- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna istinaden sözleşme imzalanacak aday ile iletişime geçilecektir.-  Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.-  İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
–  Müracaatlar,  ilanın  Resmî  Gazete’de  yayımlandığı  tarihten  itibaren  Adıyaman  Üniversitesi  Rektörlüğü  Personel  Daire  Başkanlığına  Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacaktır.
–  Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecektir. Adayların birden fazla kadroya başvuru yaptığı tespit edildiği takdirde başvurusu geçersiz sayılacaktır.
–  Yanlış,  yanıltıcı  veya  yalan  beyanda  bulunan  adaylar,  yerleştirmeden  doğan  tüm  haklarını  kaybedecek  olup  gerçeğe  aykırı  bilgi/  belge  teslim
edenlerin atamaları yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilip haklarında yasal işlem başlatılacaktır.
–  Üniversitemiz gerekli durumlarda ilan metninde ve ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
1. Başvuru  formu  (İlgili  form başvuru  linkinden  indirilip  (https://tkyk.adiyaman.edu.tr/tr/kalite-kayitlari/formlar)  ıslak  imzalı  şekilde  imzalanacak başvuru evraklarına eklenecektir)
2. Mezuniyet belgesi (e-Devletten alınabilen, sorgulama kodu veya karekod üzerinde silinti ve kazıntı olmayan mezuniyet belgesi)
3. Nüfus kayıt örneği (e-Devlet üzerinden alınabilen doğrulama kodlu belge)
4. KPSS sonuç belgesi ÖSYM Barkotlu Çıktı (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)
5. Tecrübeyi gösteren belge (Eğer ilanın açıklamasında tecrübe şartı bulunuyorsa; SGK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı dökümü veya İlgili Makama Belgesi)
6. Erkek adaylar için e-Devlet üzerinden alınabilen doğrulama kodlu askerlik durum belgesi.
7. Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilen doğrulama kodlu belge)
8. Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı (Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosu için)BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLAR:
– Başvuru sonrasında yazılı ve/veya sözlü sınav/mülakat yapılmayacaktır.
–  Tüm atamalar KPSS puan sıralamasıyla olacaktır. Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi önce olan (yaşça büyük olan) adaya öncelik tanınır.
–  İlan edilen pozisyonların kadro sayısının 3 (üç) katı kadar YEDEK aday belirlenecektir. Asıl kazananlardan süresi içerisinde başvurmayan olduğu takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.
–  KPSS (B) grubu (KPSS-P3), (KPSS-P93), (KPSS-P94) puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların isim listeleri, işe başlamaları için gerekli evraklar ile evrakların teslim edileceği yer ve zaman, başvuru bitim tarihi itibarıyla en geç 10 (on) iş günü içerisinde www.adiyaman.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir. Sonuçların açıklanması tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
–  Yerleşmeye hak kazanan adaylar için yapılacak olan arşiv araştırması sonucunun olumlu olması halinde kendileriyle sözleşme yapılacaktır.

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP