DOLAR 16,3456 -0.12%
EURO 17,5370 0.12%
ALTIN 974,570,00
BITCOIN 4864481,94%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Enerji Bakanlığı 65 Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayınladı (Lise, Ön Lisans ve Lisans)

Enerji Bakanlığı 65 Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayınladı (Lise, Ön Lisans ve Lisans)

ABONE OL
28 Nisan 2022 11:04
Enerji Bakanlığı 65 Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayınladı (Lise, Ön Lisans ve Lisans)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 65 sözleşmeli personel ve memur alımı yapacağını duyurdu . Kamu personeli alımı en az lise mezunu 8 kadro kontenjan dağılımı ve Şehir dağılımı açıklandı .

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı personel alımı duyurusu  Resmi gazetede ilan yayımladı. Enerji Bakanlığı 65 personel alımı Mayıs’ ayında  başlayacaktır.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımları ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda 65 kişilik kadro ile farklı alanlarda Memur Alımı ve Kamu personeli alımı yapacağını belirterek alımların Lise, Ön Lisans ve Lisans seviyesinde 8 farklı alanda 10 (on) Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 30 (otuz) Sözleşmeli Destek Personeli, 5 (beş) Sözleşmeli Teknisyen ve 20 (yirmi) Sözleşmeli Büro Personeli alınacak .

Enerji Bakanligi 65 Sozlesmeli Memur Alimi 1

Lise Mezunu Kontenjan Dağılımı:

 • 12 Temizlik Personeli – Erkek
 • 1 Elektrik Teknisyeni – Erkek
 • 1 İnşaat Teknisyeni – Erkek
 • 2 Mobilya Teknisyeni – Erkek
 • 1 Sıhhi Tesisat Teknisyeni – Erkek
 • 8 Temizlik Personeli – Kadın
 • 5 Şoför – Erkek

Ön Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

 • 5 Şoför – Erkek
 • 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi – Erkek
 • 8 Büro Personeli – Erkek/Kadın

Lisans Mezunu Kontenjan Dağılımı:

 • 12 Büro Personeli – Erkek/Kadın

Mülakat  Yapılmayacak  

Alımlar 657 sayılı kanun kapsamında 4/B maddesinde göre gerçekleştirileceğinden adaylara herhangi bir yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, 65 (altmış beş) sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuru Şartları Nedir? Özel Nitelikler?

Başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, Yaş, KPSS gibi şartlar aranacak.

Kamu personeli alımı , Memur alımı , işkur iş ilanları , Özel Sektör Personel Alımı , Güvenlik Personeli Alımı , Gündem haberleri için ise ilgili etikete tıklayarak personel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz .

kamu personeli alımı ilanının detayları ile alakalı yeni bir gelişme olduğu takdirde haberimizde güncelleme yapılacaktır .

KPSS Şartı Var mı ?

2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSp94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartları

Alımların en az lise mezunu seviyesinde yapılacağından adayların alanına göre Ortaöğretim, herhangi bir Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve Şoför kadrosu için 35 ve diğer kadrolar için 30 yaşını tamamlamamış olmak gereklidir.

Personel Alımı Başvurular Ne Zaman Başlayacak ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı sözleşmeli memur alımı başvurusu Mayıs ayında alınacak. Elektronik ortamda yapılacak başvuru için adayların alanına göre gerekli belgeleri sisteme yükleyerek başvuru yapacaklardır.

Başvuru Tarihleri:   9 – 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Saat 9:30 başlayıp 23:59 da sona erecek.

Başvuru Adresi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden

İLANIN TAM METNİ

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

Bu kamu personeli alımı ilanının detayları ile alakalı yeni bir gelişme olduğu takdirde haberimizde güncelleme yapılacaktır .

Memur alımı , işkur iş ilanları , Özel Sektör Personel Alımı , Güvenlik Personeli Alımı , Gündem haberleri için ise ilgili etikete tıklayarak personel alım ilanlarına ulaşabilirsiniz .

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP