DOLAR 28,8856 0.18%
EURO 31,5475 0.12%
ALTIN 1.851,780,35
BITCOIN 10910551,72%
İstanbul
15°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye Geneli İŞKUR TYP 3880 Sürekli İşçi Alımı

Türkiye Geneli İŞKUR TYP 3880 Sürekli İşçi Alımı

ABONE OL
25 Eylül 2022 18:27
Türkiye Geneli İŞKUR TYP 3880 Sürekli İşçi Alımı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

İşkur , 3880 sürekli işçi alımı için harekete geçti . GSB tarafından İŞKUR aracılığıyla yayımlanan ilanlara göre alımlar İŞKUR TYP statüsünden olacak. İstenilen şartlar neler haberimizde .

(GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personel alımı  43 farklı şehirde istihdam edilecek İŞKUR TYP alımı yapılacak. Yayımlanan ilanlara göre görevlendirilecek 3880 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. İlanlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İŞKUR üzerinden yayımlandı. İlanlarda yer alan şartları karşılayan adaylar arasından alımlar yapılacak.

Genclik ve Spor Bakanligi

Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

İlanlarda yer alan bilgilere göre adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Kamusal haklarından mahrum durumda bulunmaması gerekiyor.

Kurumu kaydını yaptırmış olmak gerekiyor.

18 yaşını doldurmuş adaylar aranıyor.

Emekli veya malullük maaşı almıyor olan adaylar isteniyor.

Adayların öğrenci olmaması gerekiyor (Açıköğretim öğrencileri hariç).

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan İŞKUR TYP’lere Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste ikamet eden kişilerden sadece biri katılabilecektir.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmıyor olmak gerekiyor.

(GSB) Gençlik ve Spor Bakanlığı kamu personel alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı İŞKUR  ile yayımlanan sürekli İşçi alımı ilanlarına başvuru yapacak olan adayların başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet adresine girerek istenilen bilgiler ile giriş yapması gerekiyor. Daha sonrasında Online İşlemler – Toplum Yararına Programlar sayfasından listelenen ilanlara başvurularını yapabilecekler.

Başvuru Ekranı

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

Güncel Kamu Personeli Alım Haberlerini takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP